top of page

З історії закладу

КЕРІВНИКИ

Школа - історія директорів.jpg

Перша письмова згадка про село Верхня Визниця датується з 1484 року. Це дані Будапештського державного архіву. Як і в цілому районі – у Визниці існувала початкова освіта. В першій половині XX ст. стартувала семирічна освіта.

Першими директорами Визницької семирічки були Михайло Барчій, Дмитро Андрійович Микита, та Войтех Васильович Жупан – історик.

Перший випуск середньої школи відбувся в 1955 році. Директором в той час був Юрій Юрійович Малешко з с.Лохово. Закінчило школу 25 учнів: 17 дівчат, 8 хлопців. Альбому не було, але пам'ять залишилась.

Навчання було платне – 150 карбованців на рік (за середню освіту) – після смерті Сталіна платна освіта була скасована. Перша випускниця – Ганна Василівна Данашевська з с Лісарня.

В 1971 році Юрій Юрійович Малешко був переведений з Верхньої Визниці директором Лохівської середньої школи, працював 16 років.

Після цього директором було призначено Михайла Михайловича Машіку. За його директорування було побудовано гуртожиток на 80 учнів, який пізніше став основним навчальним корпусом школи.

В 1979 році директором школи було призначено Михайла Гавриловича Туряницю. Керував 4 роки.

В 1982 році Юрій Юрійович Гутник був призначений вчителем географії даної школи, а з вересня 1983 року – призначений директором школи. На цій посаді він успішно працював до 31 серпня 2016 року. Всього – 34 роки керування закладом!

За цей, в своєму роді, рекордний за тривалістю період, Юрій Юрійович мав багато позитивних здобутків.

Школа працювала у 2 зміни, старі приміщення, «важкий колектив» – 16 чоловіків. Були виконані всі роботи, використані всі зв’язки, переобладнано гуртожиток під класні приміщення. В результаті, перша перемога – вересень 1984р. – однозмінне навчання у Визниці.

Наступним важливим завданням стало покращення навчально-виховного процесу, підняття престижу школи. Головною умовою ефективної організації управління навчально-виховним процесом Ю.Ю Гутник вважав – знайти в колективі «порядного» знаючого заступника. За весь період директорування Юрія Юрійовича – Шепа А.А. тільки 3-й заступник. Два попередні – Гуйван О.В., Чобаль П.М. – звільнені з посади заступників у зв’язку з досягненням пенсійного віку. Взагалі, він керувався принципом: "Кадри вирішують все".

Така рекордна керівна каденція Гутника Ю.Ю. – 34 роки, – залишила вагомий слід не лише в його власній історії. Чи не найвагомішим стало будівництво нової школи. Та не просто якогось окремого корпусу, а цілого комплексу. Це і новий двоповерховий корпус із сучасними кабінетами, просторими класами на 250 учнів та актовим залом. Це і цілий спортивний комплекс із двома спортивними залами – ігровим та гімнастичним, з ігровим майданчиком та полем із штучним покриттям.

З початку 2016-2017 навчального року очолив заклад Володимир Іванович Фаринич (смт Кольчино), якого призначили з вересня 2016 року виконуючим обов'язки директора Верхньовизницької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів, а з вересня 2017 року – директором школи.

Володимир Іванович починав свою педагогічну діяльність у Верхньовизницькій школі з лютого 1997 року вчителем фізики – практично, зразу після закінчення навчання в Ужгородському державному університеті. Навіть при тому, що із 2007 по 2016 роки В.І. Фаринич працював на посаді методиста районного методичного кабінету відділу освіти Мукачівської РДА, він не припиняв вчителювати у Верхній Визниці. Таким чином, 2017 рік – рік призначення на посаду директора школи став для Володимира Івановича своєрідним ювілеєм – 20 років безперервної педагогічної діяльності у Верхньовизницькій ЗОШ І-ІІІ ступенів.

Кадровий калейдоскоп для новоспеченого директора на цьому не завершився. Новий Закон про освіту, який ступив в дію того ж  2017 року, передбачав, що директор – виборча посада – максимум на дві каденції по 6 років. Довго виношувала районна рада, як засновник, цю ідею. І ось, у листопаді 2020 року, відділ освіти Мукачівської РДА уклав з Володимиром Фариничем контракт про те, що він приймається на посаду директора Верхньовизницької ЗОШ І-ІІІ ст. Мукачівської райради Закарпатської області терміном на шість років з 24.11.2020р. по 24.11.2026р. Проте, цей контракт був укладений вже постскриптум. Місцеві вибори, які відбулися 25.10.2020р.,  враховували новий адміністративний розподіл. Мукачівський район залишився, але його рада вже не була засновником закладів освіти. Новостворена серед інших Кольчинська територіальна громада - з 2021 року - новий засновник Верхньовизницької та інших шкіл, які знаходяться на території громади.

 

Новий засновник - новий устрій. Володимир Фаринич із січня 2021 року стає начальником відділу освіти, культури, молоді й спорту та охорони здоров'я Кольчинської селищної ради. В той же час керівництво закладом переймає Ольга Михайлівна Хайнас. До цих кадрових змін, виконуюча обов'язки директора обіймала посаду заступника директора школи з навчально-виховної роботи. Згодом, після проходження конкурсу, з квітня 2021 року, Ольга Михайлівна стає директором Верхньовизницького закладу загальної освіти І-ІІІ ступенів

bottom of page