top of page

Всеукраїнський урок з медіаграмотності (фото)


Процес отримання інформації є невід’ємною складовою нашого життя. Зрозуміло, що без отримання й опрацювання інформації людина існувати не може.

Проблема використання медіа продиктована самим життям і є дуже актуальною, так як Концепція НУШ пронизана навиками і вміннями роботи учня з медіа текстом.

Під час уроку з медіаграмотності учні 2 класу формували уявлення про медіаграмотність та інформаційну безпеку, досліджували вплив реклами на дорослих і дітей, визначали, які дитячі медіапродукти найпопулярніші. За допомогою прийому «Фішбоун» визначали – дитина-блогер (шкода чи користь від ведення блогу). В кінці уроку було проведено анкетування учнів. Зміст уроку побудований на діалозі, спонукав до обміну думками, враженнями, життєвим досвідом. На уроці інформатики другокласники продовжували досліджувати джерела інформації, способи подання повідомлень, вчилися застосовувати отриману інформацію та визначати її достовірність.

На уроках природознавства учні аналізували тему «Класифікація тварин за способом руху». Основним завданням є навчити учнів здобувати інформацію з різних джерел і користуватися достовірними й науково-обґрунтованими фактами. Щоб їх неможливо було обманути. Щоб вони вірили, але обов’язково перевіряли.

З учнями 6-го класу був проведений урок «Медіаграмотність на уроках математики». Під час уроку учні вчилися бути медіаграмотними, говорили про вплив сучасних мас-медіа на свідомість людини, оцінювали і аналізували середовище і форми комунікації вчителя з учнями та учнів між собою. Розглянули спеціальні інтернет-канали (Школа онлайн, Галілео і Discovery). Елементи медіаосвіти збагачують зміст і приносять нові форми викладання математики у школі.

У 8-А класі було проведено урок на тему «Медіаграмотність на заняттях з фізики». На уроці діти згадали та застосували свої знання з фізики, а саме: радіоактивність, звук, закон Архімеда, повітроплавання, умови рівноваги тіла, рух тіла в полі тяжіння, закон збереження енергії, механічні коливання. На прикладах з кінофільмів, мультфільмів та комп'ютерних ігор навчилися визначати наскільки правдивою є ця інформація.

Медіаграмотність – це парасолька від інформаційного дощу, під якою можна сховатися.

 

Переглянути весь
Останні пости

Дивитися всі

Comments


Пост: Blog2_Post
bottom of page