top of page

День української писемності та мови (фото)


«Мова – це душа народу, а народ без мови – не народ» Володимир Сосюра.

Українська мова носить у собі історію нашого народу, всю красу та міць поетичного слова. Чудова мелодія солов'я, могутня пісня лісів і полів, дитячий лепет і мамина колискова — звучить у нашій рідній мові й залишається в пам'яті назавжди

9 листопада, українці у всьому світі відзначають надзвичайно важливе свято – День української писемності та мови, яке було встановлено указом Президента в 1997 році. Дата обрана невипадково. Церковне свято 9 листопада присвячене українському літописцю Нестору. За деякими дослідженнями, саме з його праць починається українська писемність.

Перші слова українською були записані на листі в 448 р н.е. візантійським істориком Пріском Панікійським. Він записав слова "мед" і "страва".

Перший український буквар вийшов у Львові в 1574 році. До наших часів зберігся лише один зразок з цієї партії. Зараз він зберігається в бібліотеці Гарварду.

Традиційно у Верхньовизницькому ЗЗСО І-ІІІ ступенів проведено низку заходів, приурочених до святкуванню Дня української писемності та мови.

Вчителі Марія Тягур, Марія Махлинець та Мар'яна Лакатош разом із старшокласниками долучилися до написання Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності .

Учні 3-11 класів взяли участь у Міжнародному конкурсі знавців української мови ім.П.Яцика. Переможці шкільного етапу представлятимуть наш заклад на ІІ етапі.

Нехай вічно живе мелодійна і співуча мова, яку колись оспівав Тарас Шевченко, Леся Українка, Іван Франко та інші наші класики.

 

Переглянути весь


Останні пости

Дивитися всі

Comments


Пост: Blog2_Post
bottom of page