top of page

Працівник захворів на COVID-19: як діяти

Хвороба працівника не заскочить вас зненацька, якщо матимете чіткий план дій. Які заходи мають бути в цьому плані, дізнайтеся з публікації.ІРИНА СПІВАК,
виконавчий директор Цифрового видавництва MCFR

В умовах епідеміологічної загрози треба діяти на випередження і підготуватися до найгіршого сценарію. Дай Боже, він омине ваш заклад, але хто готовий — той озброєний. Головне — чітко визначити порядок дій, хто, що і в які строки має робити.

Насамперед роз’ясніть працівникам: якщо у когось із них виявили захворювання, вони мають повідомити вас про це. Введіть чітке правило: «Захворів — повідом керівника». Строк — негайно. Відтак працівник має звернутися до лікаря, щоб отримати медичну допомогу та оформити листок непрацездатності.

Якщо працівник захворів на COVID-19, він потрапить до лікарні у разі важкого перебігу хвороби. Якщо хвороба буде в легкій формі, працівник перебуватиме на самоізоляції під медико-санітарним спостереженням. Його самоізоляцію контролюватимуть за допомогою електронного сервісу «Дій вдома» Єдиного державного вебпорталу електронних послуг.

Утім, на самоізоляцію потраплять і всі контактні особи, зокрема колеги по роботі.

Раджу вам завчасно ознайомитися з Порядком проведення протиепідемічних заходів, пов’язаних із самоізоляцією осіб, що затвердив КМУ постановою від 11.03.2020 № 211 (далі — Порядок). Так зорієнтуєтеся у процедурі самоізоляції, а за потреби і роз’ясните її колегам, що не мають ваших навичок роботи з нормативними документами.

Як убезпечити заклад від поширення хвороби? Дійте за таким порядком.


1. З’ясуйте коло контактів хворого.

Якщо ви отримали інформацію про хворобу працівника, з’ясуйте, з ким працівник контактував (наближався ближче двох метрів) за останні 14 днів.

Складіть Акт про випадок захворювання (див. Додаток). Для цього опитайте:

  • працівника, який захворів;

  • усіх інших працівників, які контактували з хворим.

Строк — дві години з моменту, як отримали інформацію про захворювання працівника.

2. Поінформуйте працівників, що контактували із хворим, і посильте дезінфекцію у закладі.

Негайно повідомте всіх працівників, яких вказали в Акті про випадок захворювання.

Дайте хворому працівнику список працівників, які з ним контактували. Він передасть список лікуючому лікарю. Так лікар відповідно до Порядку сформує первинний перелік контактних осіб зі слів хворих і передасть його працівникам державних установ МОЗ епідеміологічного профілю для епідеміологічного розслідування.

Строк — одна година з моменту, як отримали інформацію про захворювання працівника.

Забезпечте додаткову дезінфекцію робочих приміщень.

Строк — до початку роботи у найближчий робочий день з моменту отримання інформації про захворювання працівника.


3. Відправте коло контактів на самоізоляцію.

Самоізоляції потребують особи, які мали контакт із пацієнтом із підтвердженим випадком COVID-19, відповідно до Порядку.

Строк самоізоляції — 14 днів.

Працівники, які потребують самоізоляції, зобов’язані постійно перебувати у визначеному ними місці самоізоляції, утримуватися від контакту з іншими особами, крім тих, з якими спільно проживають.

Особа, яка перебуває на самоізоляції, має діяти відповідно до пункту 1 Порядку у разі появи симптомів захворювання.


4. Запровадьте дистанційну (надомну) роботу для кола контактів.

З’ясуйте, чи можуть працівники, що контактували із хворим і мають перебувати в самоізоляції, працювати дистанційно (надомно). Підготуйте наказ про запровадження такого режиму роботи для працівників, які можуть працювати дистанційно. Працівникам, робота яких неможлива в дистанційному (надомному) режимі, роз’ясніть особливості отримання листка непрацездатності з оплатою у розмірі 50% середньої заробітної плати незалежно від страхового стажу, або оформте відсутність в індивідуальному порядку відповідно до Кодексу законів про працю України.

Строк — протягом найближчого робочого дня після повідомлення.


ДЖЕРЕЛО

44 перегляди

Останні пости

Дивитися всі
Пост: Blog2_Post
bottom of page