• Verkhnovyznytska Shkola

Рейтинг шкіл Закарпатської області 2020 року: де в ньому Верхньовизницька школа?

Інформаційним освітнім ресурсом «Освіта.ua» складено рейтинг загальноосвітніх шкіл Закарпатської області, що посіли найвищі місця у рейтингу шкіл України за підсумками ЗНО 2020 року.


У якості вихідних даних для укладання рейтингу загальноосвітніх навчальних закладів були використані результати зовнішнього незалежного оцінювання, отримані випускниками шкіл у 2020 році.


Школи у таблиці ранжовані за рейтинговим балом, який розрахований на підставі середнього значення балів зовнішнього незалежного оцінювання, отриманих учасниками тестування з усіх предметів ЗНО, та з урахуванням загальної кількості складених тестів випускниками кожної школи. Детальніше про алгоритм розрахунку рейтингового бала дивіться за посиланням.

ДЖЕРЕЛО
 

Всього у рейтингу висвітлено 267 закладів. Слід відмітити, що закладів у Закарпатті, які могли потрапити у цей рейтинговий список, в дійсності є більше. Це можна прослідкувати хоча б на прикладі нашої Мукачівщини: в межах району за теперішнім адміністративним поділом є 18 загальноосвітніх шкіл І-ІІІ ступенів. Проте, у рейтинг ввійшло лише 17 шкіл, Кальницька ЗОШ І-ІІІ ст. виявилася цьогоріч поза конкурсом.


"Я вам не скажу за всю Одессу, Вся Одесса очень велика...", 🙂 але ми зробили вибірку із загального Рейтингу шкіл Закарпатської області 2020 року - відібрали суто школи Мукачівщини:


Що ми тут бачимо? Цьогоріч, Кольчинській школі - респект: 27 - у Закарпатті, перша - на Мукачівщині! Де ми? - В зоні "золотої середини", навіть, відчутно вище неї - восьмі у районі, 113 - у Закарпатті! Можна проводити дискусії по кількісним і якісним показникам, але й там вийде - ми займаємо середні щаблі.


Вважаємо, що 86% складених тестів для 31 випускника нашої школи, що їх складали їх цьогоріч - досить непогано. Особливо, якщо зауважити на два моменти:

  1. У нас (як і у решті шкіл району) вчаться ВСІ, хто подав заяву. Конкурсну і кастингову селекцію не проводимо;

  2. Попри все, приємно відмітити, що вже роками не спостерігаємо відтоку зі школи випускників 9-х класів - коли із двох файних класів ледве назбірується один. За винятком пари-трійки учнів, що все-таки йдуть зі школи після 9-го класу, ми маємо кожного року своєрідну компенсацію - кілька нових заяв у 10-і класи - із сусідніх шкіл.

Але, разом із цим позитивним моментом, ми повинні врахувати, що у нас до 11 класу залишаються учні, практично, всього спектру успішності... що й робить певну коректуру наших рейтингів.


Відверто? - Нехай! Наш педагогічний колектив працює систематично і натхненно над покращенням результатів успішності. Кожен учень отримує освітні послуги на рівні, що його цілком задовольняють. Інше питання - як цей рівень потреби учня впливає на якісь рейтинги. Ми ж приділяємо суттєву увагу дещо іншому рейтингу - мікроклімату та комфортності навчання у нашому закладі всіх учнів без винятку - незалежно від рівня підготовленості, соціальних статусів, етнічних та національних особливостей.


І, як логічне завершення - думки щодо оцих всіх рейтингів. Важко не погодитися з ними...

Будувати рейтинги шкіл за результатами ЗНО - верх непрофесіоналізму та безграмотності. Такі «рейтинги» - це не що інше, як «мильна бульбашка» від якої швидко лишається неприємна липка пляма.

Такими рейтингами обурений і освітній експерт Віктор Громовий. Він зазначає, що ЗНО не проводиться для оцінки якості освіти. Воно має завдання оцінити персональні досягнення випускника і на основі цього забезпечити справедливий доступ до подальшого навчання.

Я багато разів кажу про хибні уявлення, які заважають робити адекватну самооцінку якості роботи закладу загальної середньої освіти: показники ЗНО не є базовими для самооцінки роботи школи.


206 переглядів

Останні пости

Дивитися всі