top of page

Рідна, незалежна і державна! (До Міжнародного дня рідної мови) (фото)Це – матері мова. Я звуки твої Люблю, наче очі дитини… О мово вкраїнська!... Хто любить її, Той любить мою Україну.

Володимир Сосюра

Мова – духовний скарб нації. Це не просто засіб спілкування, це те, що живе в наших серцях. Змалечку, виховуючи в собі справжню людину, кожен із нас повинен, в першу чергу, створити у своїй душі світлицю, у якій зберігається найцінніший скарб – мова. Недарма говорять, що без усякої іншої науки ще можна обійтись, а без знання рідної мови не можна. І це справді так. Людина, яка не хоче знати рідної мови, руйнує те, що повинно стати фундаментом її особистості.

Відзначали Міжнародний день рідної мови і у Верхньовизницькому ЗЗСО І-ІІІ ступенів.

У 5 класі Марія Тягур провела класну годину на тему «О мово! Душа голосна України.». Мар’яна Лакатош підготувала у 8 класі годину спілкування на тему «Мова наша солов’їна». Марія Махлинець повела 11-тикласників стежками історії розвитку мови на тему «Нація повинна боронити свою мову так само, як і свою територію». У 9-му класі проведено конкурс «Пишу грамотно». Марія Тягур разом з учнями написали диктант «Без мови немає народу». 5-тикласники виразно декламували поезії про мову (вч. Марія Тягур). Неповторно й захоплююче пройшло читання напам’ять улюблених поезій українських авторів у 11 класі (вч. Марія Махлинець).


Як бачимо, мова народу – найкращий цвіт, що ніколи не в’яне, а вічно живе, розвивається. Тож бережімо рідну мову, шануймо і розвиваймо, дбаймо про її чистоту і красу, намагаймося говорити один одному лише добрі слова, тоді і світ стане кращим, добрішим.

Зі святом усіх!!!

 

Переглянути весь


Останні пости

Дивитися всі

Comments


Пост: Blog2_Post
bottom of page