top of page

Щодо встановлення доплати педагогічним працівникам за роботу в інклюзивному класі

Лист Міносвіти від 14.03.2019 р. № 1/11-2635


ЛИСТ

від 14.03.2019 р. N 1/11-2635

Щодо встановлення доплати педагогічним працівникам за роботу в інклюзивному класі


1. Щодо встановлення доплати за роботу в інклюзивному класі. Така доплата встановлюється вчителям при тарифікації чи обліковується в табелі робочого часу і виплачується кожного місяця окремо? Чи виплачується така доплата, якщо в класі через хворобу чи з інших причин відсутні учні з особливими освітніми потребами?


Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 25.08.2004 р. N 1096 "Про встановлення розміру доплати за окремі види педагогічної діяльності" (із змінами, внесеними постановою Кабінету Міністрів України від 14.02.2018 р. N 72) педагогічним працівникам і помічникам вихователів в інклюзивних класах (групах) усіх закладів освіти передбачено встановлення доплати в граничному розмірі 20 % посадового окладу (ставки заробітної плати).


Зазначена доплата встановлюється педагогічним працівникам тільки за години роботи в інклюзивних класах. Конкретний розмір доплати встановлює керівник закладу, ураховуючи кількість осіб з особливими освітніми потребами у класі, складність порушення розвитку дітей, рівень відповідальності та обсяг роботи кожного працівника, який працює з такими дітьми, тощо.


Відповідно до Інструкції про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти, затвердженої наказом Міністерства освіти України від 15.04.93 р. N 102, місячна заробітна плата педагогічних працівників закладів загальної середньої освіти визначається шляхом множення ставки заробітної плати на їх фактичне навантаження на тиждень і ділення цього добутку на встановлену норму годин на тиждень (ставка заробітної плати вчителю закладу загальної середньої освіти виплачується за 18 годин педагогічної роботи на тиждень). Оплата праці педагогічних працівників установ і закладів освіти провадиться виходячи із встановлених ставок заробітної плати (посадових окладів) з урахуванням підвищень, фактичного обсягу педагогічної роботи, доплат та надбавок. Встановлена при тарифікації заробітна плата виплачується щомісячно незалежно від кількості тижнів і робочих днів у різні місяці року.


Доплата за роботу в інклюзивному класі встановлюється педагогічним працівникам, які працюють в інклюзивному класі, як і інші доплати, - при тарифікації. При цьому тарифікаційні списки повинні містити інформацію про кількість інклюзивних класів у закладі, кількість годин навантаження кожного працівника в такому класі і розмір встановленої доплати за роботу в інклюзивному класі.


У разі, якщо через хворобу чи з інших причин в деякі дні у класі відсутні усі учні з особливими освітніми потребами, зазначене не впливає на розмір виплати доплати за роботу в інклюзивному класі.


2. Щодо оплати праці асистента вчителя за період, якщо в класі через хворобу чи з інших причин відсутні учні з особливими освітніми потребами


Відповідно до Типових штатних нормативів закладів загальної середньої освіти, затверджених наказом Міністерства освіти і науки від 06.12.2010 р. N 1205 (із змінами, внесеними наказом Міністерства освіти і науки України від 01.02.2018 р. N 90), у закладах загальної середньої освіти, де запроваджене інклюзивне навчання, може вводитися посада асистента вчителя для роботи з учнями з особливими освітніми потребами з розрахунку 1 ставка на клас, у якому навчаються такі діти.


Оскільки посада асистента вчителя вводиться в закладах загальної середньої освіти саме для роботи в інклюзивних класах, то таким працівникам доплата за роботу в інклюзивному класі встановлюється на все навантаження за цією посадою.


Оплата праці асистента вчителя, як і інших педагогічних працівників закладів загальної середньої освіти, здійснюється відповідно до Інструкції про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти, затвердженої наказом Міністерства освіти України від 15.04.93 р. N 102. Педагогічне навантаження асистента вчителя інклюзивних класів закладів загальної середньої освіти на тарифну ставку становить 25 годин на тиждень (стаття 25 Закону України "Про загальну середню освіту").


В умовах інклюзивного навчання у закладах загальної середньої освіти посада асистента вчителя, крім забезпечення безпосереднього педагогічного супроводу дитини з особливими освітніми потребами на уроці, передбачає надання допомоги вчителю в організації та здійсненні освітнього процесу в класі.


Отже, у випадку, якщо в інклюзивному класі через хворобу чи з інших причин відсутні учні з особливими освітніми потребами, асистент вчителя знаходиться у класі, допомагає вчителю у проведенні заняття, що сприяє якості проведення уроку, або виконує іншу педагогічну роботу, передбачену його посадовими обов'язками. Відсутність в окремі дні (місяці) на заняттях осіб з особливими освітніми потребами не впливає на оплату праці асистента вчителя, а також на розмір виплати доплати за роботу в інклюзивному класі.


Заступник Міністра С. Даниленко


Подробиці: https://buhgalter.com.ua/zakonodavstvo/listi-rozyasnennya/oplata-pratsi/shchodo-vstanovlennya-doplati-pedagogichnim-pratsivnikam-za-robotu-v/

381 перегляд

Останні пости

Дивитися всі
Пост: Blog2_Post
bottom of page