Організація дистанційного навчання в школі. Методичні рекомендації

Організація дистанційного навчання в школі

Методичні рекомендації

Схвалено для використання у загальноосвітніх навчальних закладах

(Лист МОН України № 22.1/12-Г-372 від 18.06.2020)

Використання повного тексту посібника або його уривків в

друкованому вигляді можливо лише з письмової згоди

ГО «Смарт освіта». Звертатися на мейл sm.osvita@gmail.com

Цей посібник став відповіддю на пандемію коронавірусу і вимушений карантин в українських школах навесні 2020 року, коли українські діти понад два місяці не мали змоги відвідувати школи, а вчителі та вчительки вимушено й прискорено опановували технології та підходи дистанційного навчання. Однак ми впевнені, що рекомендації наших методисток, а також досвід багатьох учителів/учительок-практиків не лише будуть корисними для дистанційного закінчення 2019/2020 навчального року, а й стануть джерелом цікавих ідей для використання в очному навчанні.

Станом на травень 2020 року Міністерство освіти і науки України працює над оновленням Положення про дистанційне навчання, щоб зробити його нормативною базою не лише для роботи учнів та сімей, які свідомо обирають дистанційну форму, а й для застосування в усіх школах на випадок щорічних карантинів через сезонні ГРВІ чи повторні спалахи коронавірусу.

Серед принципів Нової української школи — вчитися впродовж життя. Учительство, яке демонструє здатність навчатися новому — найкращий приклад для учнівства і джерело натхнення для розвитку.

ГО “Смарт освіта” дякує всім вчителькам і вчителям, чиї робота, мотивація, турбота про дітей та їхню освіту під час карантину весни 2020 року надихнули нас на створення цього посібника.

У посібнику:

ВСТУП. Дистанційне навчання в школі: простір можливостей

ЧАСТИНА І. ЗАГАЛЬНІ ПРИНЦИПИ ТА ІНСТРУМЕНТИ ДИСТАНЦІЙНОГО НАВЧАННЯ

РОЗДІЛ 1. МЕТОДОЛОГІЯ ДИСТАНЦІЙНОГО НАВЧАННЯ